ساخت اولین اپلیکیشن اندروید – قسمت دوم

ساخت اولین اپلیکیشن اندروید

با سلام خدمت همه دوستان عزیز.

در قسمت قبلی به معرفی اندروید و ویژگی های آن پرداختیم. در این قسمت میخواهیم اولین برنامه اندروید خود را بسازیم. خب قبل از این مرحله شما می بایست IDE اندروید استودیو را نصب کنید.

نصب  اندروید Android Studio  (جزئیات کامل همراه با فایل های موردنیاز)

نصب شبیه ساز Genymotion (جهت اجرای سریعتر برنامه های اندرویدی)

 

هنگامی که اولین بار اندروید استودیو را اجرا می کنید پنجره زیر نمایش داده میشود .گزینه Start a new Android Studio project جهت ایجاد اولین پروژه انتخاب کنید . (برای دفعات بعد از گزینه File=>New=>New Project استفاده کنید)

ساخت اولین اپلیکیشن اندروید

در پنجره بعدی نام اپلیکیشن خود و نام شرکت (نام سایت ، نام شرکت ، نام شخص ) را وارد نمایید  . نام پکیج نیز بطور خودکار وارد میشود که میتوانید آن را ویرایش کنید و در پایین مسیر ذخیره پروژه را مشخص نمایید.

ساخت اولین اپلیکیشن اندروید

در قسمت بعدی مشخص میکنید که پروژه اندروید شما مربوط به چه دستگاه هایی است که در اینجا Phone and Tablet را تیک میزنیم و Minimum SDK حداقل نسخه اندروید را جهت اجرا تعیین میکنیم . برای مثال در این قسمت ما API 10 نسخه ۲٫۳٫۳ را انتخاب کردیم که تقریباً روی همه تلفن های هوشمند قابل اجراست. تفاوت API ها در وجود libraries هاست. نسخه های اندروید بالاتر امکانات و کتابخانه های بیشتری را پشتیبانی می کنند.

ساخت اولین اپلیکیشن اندروید

در این پنجره Android Studio یکسری لایوت ها به ما پیشنهاد میدهد که ما حالت ساده Empty Activity را انتخاب میکنیم.

ساخت اولین برنامه اندروید

در قسمت پایانی نیز نام اکتیویتی و نام لایوت را از ما میخواهد ( Activity همان صفحه های ما هستند . در پایین Activity کد صفحه و Layout حالت طراحی صفحه ماست)

ساخت اولین برنامه اندروید

خب ، جهت ایجاد پروژه finish را میزنیم. این نکته را مدنظر داشته باشید زمان ایجاد پروژه ، اندروید استودیو جهت ایجاد فایل gradle پروژه شما می بایست به منبع کتابخانه های اندروید اتصال پیدا کند لذا لازم است که به اینترنت وصل شده و از آی پی ایران نیز استفاده نکنید.

ساخت اولین برنامه اندروید

بعد از چند دقیقه  اولین برنامه اندروید بنام Hello World ایجاد میشود. (تبریک میگم 😉 البته اینم بگم که دفعات بعد پروژه سریعتر باز میشود)

در قسمت بعدی با محیط اندروید استودیو و ساختار کلی پروژه های اندرویدی بیشتر آشنا میشویم.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
آموزش اندروید آموزش برنامه نویسی

درباره حسین رسولی

از سال 89 در زمینه طراحی اپلیکیشن های ویندوز ، موبایل و همچنین طراحی سایت فعالیت دارم و در حال حاضر مدیریت سایت جهان سورس را برعهده دارم و سعی می کنم روزانه آموزش ها و پروژه های برنامه نویسی را با شما به اشتراک بگذارم.

دیدگاه خود را بیان کنید

از ما حمایت کنید