فارسی سازی رشته ها در اندروید توسط فایل strings – قسمت هفتم

فارسی سازی رشته ها در اندروید توسط فایل stringsفارسی سازی رشته ها در اندروید توسط فایل strings

اکثر اپلیکیشن های ایرانی به زبان فارسی منتشر میشوند. جهت فارسی سازی اصولی اپلیکیشن خود می بایست یکسری اصول را رعایت کنیم تا هنگام جلو بردن برنامه خود به مشکل برنخوریم. در این آموزش فارسی سازی رشته ها در اندروید را توسط فایل strings انجام میدیم. بدین صورت که رشته ها را در فایل strings تعریف کرده و هر جایی از اپ که بخواهیم آن را صدا میزنیم.

در این قسمت میخواهیم صفحه لاگین پروژه خود را فارسی سازی کنیم. فایل strings را باز کرده و کدهای زیر را درون آن قرار دهید .

یک اکتیویتی و لایوت جدید برای صفحه لاگین خود ایجاد می کنیم (در قسمت java بروی پکیج راست کلیک کرده و گزینه New=>Activity=>Empty Activity را انتخاب کرده و نام اکتیویتی و لایوت را انتخاب کنید)

فایل لایوت صفحه لاگین خود را باز می کنیم و کدهای زیر را درون آن قرار دهید.

فارسی سازی رشته ها در اندروید توسط فایل strings

اگر در بالا دقت کرده باشید ما خاصیت Text کنترل ها را به یک string خاص ارجاع دادیم. برای مثال خاصیت Text کنترل TextView جهت نمایش عنوان صفحه  :

جهت ساخت متغیرهای رشته ای در فایل strings به روش زیر نیز میتوان عمل کرد. (جهت سریعتر شدن فارسی سازی)

فارسی سازی رشته ها در اندروید توسط فایل strings

مطابق تصویر بالای متن کنترل را به فارسی بنویسید و بروی علامت چراغ زرد رنگ کلیک کرده و گزینه Hardcoded string رو بزنید و بعد نام رشته را به لاتین وارد کرده و ok کنید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
آموزش اندروید آموزش برنامه نویسی

درباره حسین رسولی

از سال 89 در زمینه طراحی اپلیکیشن های ویندوز ، موبایل و همچنین طراحی سایت فعالیت دارم و در حال حاضر مدیریت سایت جهان سورس را برعهده دارم و سعی می کنم روزانه آموزش ها و پروژه های برنامه نویسی را با شما به اشتراک بگذارم.

دیدگاه خود را بیان کنید

با عضویت در خبرنامه از تخفیفات ویژه سایت باخبر شوید

با عضویت در خبرنامه از تخفیفات ویژه سایت باخبر شوید

با موفقیت اشتراک شما ایجاد شد

از ما حمایت کنید