کار با بانک اطلاعاتی اکسس در C#.Net

کار با بانک اطلاعاتی اکسس در سی شارپ

با سلام خدمت همه. امروز یک پروژه ساده جهت کار با بانک اطلاعاتی اکسس در سی شارپ را برای شما عزیزان قرار دادم. یکی متداول ترین راه های ارتباط با بانک اطلاعاتی در دات نت توسط ADO صورت می پذیرد. زمانی که میخواهیم برنامه های با دیتابیس کوچک و برای یک کامپیوتر شخصی بنویسیم بهتر است از دیتابیس های کوچکتری مانند Access استفاده نماییم. در این پروژه یاد خواهید گرفت که چگونه با دستورات ADO.Net به دیتابیس اکسس اتصال پیدا کنید و بتوانید داده ها را اضافه ، حذف ، ویرایش و جستجو نمایید. این پروژه را میتوانید به صورت رایگان از لینک زیر دریافت نمایید.

دانلود پروژه کار با اکسس در سی شارپ

کار با بانک اطلاعاتی اکسس در سی شارپ

سورس کد چهار عمل اصلی جهت کار با اکسس در سی شارپ :

  • این نکته را هم باید بدانید که دیتابیس استفاده شده Access2003 است که باید بر روی سیستم نصب شده باشد
  • جهت تغییر دیتابیس به نسخه بالاتر ضمن تغییر دیتابیس باید ConnectionString را نیز تغییر داد که در این سایت میتوانید به انواع ConnectionString ها دسترسی پیدا کنید.
  • مقدار پارامترها در این پروژه بصورت ثابت تعریف شدند که شما باید هر عملیات را در یک باتن جداگانه قرار داده و جهت ورودی اطلاعات به ازای هر پارامتر یک TextBox تعریف نمایید و مقدار رشته ورودی کاربر را به عنوان پارامتر به دستور بدهید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
پروژه برنامه نویسی رایگان سورس ADO.Net سورس اکسس سورس سی شارپ

درباره حسین رسولی

از سال 89 در زمینه طراحی اپلیکیشن های ویندوز ، موبایل و همچنین طراحی سایت فعالیت دارم و در حال حاضر مدیریت سایت جهان سورس را برعهده دارم و سعی می کنم روزانه آموزش ها و پروژه های برنامه نویسی را با شما به اشتراک بگذارم.

دیدگاه خود را بیان کنید

با عضویت در خبرنامه از تخفیفات ویژه سایت باخبر شوید

با عضویت در خبرنامه از تخفیفات ویژه سایت باخبر شوید

با موفقیت اشتراک شما ایجاد شد

از ما حمایت کنید